FANDOM


209 0993

Dwóch barbarzyńców podczas treningu.

Barbarzyńcy
P5010002

Berserker

to jedna s frakcji w świecie "Zardzewiałego Topora". Barbarzyńcy, którzy dotąd pojawiali się w Kemocku należą do tamadrońskiego klanu wilka (zwanego również Garaff Loss), który jako cel nadrzędny stawia sobie walkę z Imeshią, gdziekolwiek by to było. Barbarzyńcy lubią walczyć przy pomocy włóczni, toporów. Często też używają dużych okrągłych tarcz i łuków.

Postępowanie w razie spotkania

Pamiętaj, że barbarzyńcy nienawidzą Imeshii. Nienawidzą do takiego stopnia, że nawet jeśli staniesz się celem ich ataku, możesz wyjść z tego żywy. Wystarczy, że zaproponujesz im coś co może zaszkodzić Imeshii.

Barbarzyńcy lubią sprzedawać niezaorientowanym i nieznającym się podróżnikom podróbki amuletów i eliksirów. Wielu z nich ginęło później gdyż za bardzo wierzyło w cudowne właściwości magicznych talizmanów i napojów. Choć czasem używający tak bardzo wierzył, że pojawiał się efekt placebo.

Odgrywanie barbarzyńcy

Barbarzyńcy uważają się za jedynych prawdziwych wojowników. Wierzą również, że świat się im należy poprzez prawo podboju. Jeśli czegoś potrzebują, to wezmą to sobie siłą, a że ta banda ogolonch panienek z południa stoi im na drodze? Barbarzyńcy nie lubią imeshian. To najgorszy rodzaj "ciot" - ukrywają się za swoją formacją i uważają, że nikt nie jest w stanie ich pokonać. Dlatego barbarzyńcy lubią udowadniać, że jest inaczej.

Ciekawostki

  • Barbarzyńcy należą do jednej z trzech najstarszych frakcji w świecie ZT. Dwoma innymi są "Imeshia " i "Starżnicy Dróg ".
  • Barbarzyńcy byli "pierwszymi", "odwiecznymi i zaprzysięgłymi wrogami" Imeshii.
  • Cezar, przywódca frakcji lubił nabierać nowych graczy sprzedając im w grze trefne amulety i napoje. Wmawiał im, że działają zgodnie z mechaniką gry. Osoba ich używająca była święcie przekonana, że wszystko jest w porządku, co w świecie gry doprowadzało do efektu "placebo".
  • Cezar lubił także postępować wbrew questom danym mu przez Białą Radę.