FANDOM


DSC02363

Czerwona postać podczas orczej inwazji na Kemock w roku 846 (LARP 14.11.2004)

Czerowne postaci to zagadkowa rasa czerwonoskórych humanoidów ubierających się na czerwono. Po raz pierwszy pojawili się podczas 846 roku, gdy orkowie przeszli przez Zilarard i zaatakowali Kemock . Nieznane są ich motywy, a liczne plotki przypisują im niemal boskie moce z kontrolowaniem smoków włącznie i możliwością upodabniania się do ludzi i innych ras. Prawdopodobnie to oni stali za inwazją orków , choć nikomu nie udało odkryć się jak i dlaczego.

Zagadka wyglądu

Choć nazywane są czerwonymi postaciami, to nieznany jest nadal ich prawdziwy wygląd. Wielu uczonych uważa, że istoty te przyjmują czerwoną skórę, aby utrzymywać władzę wśród orków, czczących smoki jako najwyższe bóstwa.

Moce

Czerwone postaci posiadają szereg różnych mocy:

Zmiana oblicza

Czerwone postaci są w stanie zmieniać nie tylko kolor skóry, ale również i wizerunek. Nie wiadomo jak szybko przebiega ten proces i jak wiele sił ich kosztuje, ale faktem jest, że robią to rzadko.

Niewrażliwość na zwykłą broń

Czerwone postaci wykazują odporność na zwykłą broń podobną do niektórych magicznych potworów, przez co niektórzy uczeni nie zaliczają ich do inteligentnych ras, ale właśnie do powyższych. Tak jak one są jednak podatne na mithril.

Magia

Czerwone postaci są potężnymi użytkownikami magii.

Naturalna kontrola

Czerwone postaci potrafią omotać dużą grupę inteligentnych humanoidów korzystając z kombinacji magii, charyzmy i podświadomej kontroli. Najbardziej podatne na ten wpływ są Orki, ale sprytna czerwona postać potrafi omotać grupę ludzi, choć do pewnego stopnia - zależy od stopnia organizacji grupy (np. imeshianie nie daliby się tak łatwo zniewolić, choć są to tylko przypuszczenia autora).