FANDOM


DSCF0020

Imeshianie maszerują do walki. "Bitwa o Navarash", 846 rok (Bitwa 17.04.2004).

PICT0016

Mały prowadzi imeshian podczas "Bitwy o Navarash" (Bitwa 17.04.2004).

DSC08974

Inkwizytor Nafare. Kemock, 848 rok (LARP Tygodniówka 2006).

Imeshia wiki

Trzech imeshian ze strażnikiem dróg (drugi od lewej) w dybach. Tygodniówka 2004. Od lewej: Adi, Mat, Nebu, Mały.

DSCF0118

Imeshianie zaliczają fail'a, podczas próby zdobycia Ksirtam w 846 roku (od lewej: Nafare, Nebu; LARP Tygodniówka 2004).

HPIM4629

Imeshyjski oddział odpoczywa podczas upalnego kemockiego lata, w roku 847. Od lewej Adi, Kei, Silvan, Nafare (LARP 21.05.2005).

Imeshia (czyt. Imezja), czyli "Zakon Wyznawców Hetriona z Imeshii", "Legion Imeshijski", "Templariusze", "Zakon" itd. Frakcja w świecie "Zardzewiałego Topora" nienawidząca wszystkich niewierzących w Hetriona, nieludzi i magów. Imeshijski żołnierz nazywany jest templariuszem lub legionistą. Nosi czarną tunikę z czerwonymi lub złotymi dodatkami. Templariusze walczą najczęściej w grupach wspomagając się dużymi tarczami. Oficerowie w imeshijskiej armii noszą tytuł chorążego lub inkwizytora. Podoficerowie zaś sierżanta lub kaprala.

Postępowanie w razie spotkania

Jeżeli spotkasz oddział imeshian, powinieneś postępować ostrożnie. Jeśli nie jesteś człowiekiem lub jesteś magiem natychmiast ukryj się lub zamaskuj oblicze (choć może to wzbudzić podejrzenie). Nie atakuj imeshian, jeżeli nie posiadasz pod ręką magii, lepiej wyszkolonych niż oni żołnierzy lub przewagi liczebnej. Pomimo nie posiadania magii, imeshianie korzystają z inskrypcji (runów), które mogą być użyte w walce z magami.

Pamiętaj, że Imeshianie są nastawieni na podbój i cały czas próbują poszerzać swoją strefę wpływów. Postępuj z nimi rozsądnie. Nigdy, ale to nigdy nie negocjuj z nimi z pozycji siły lub z aroganckim nastawieniem. Imeshianie mogą i będą zawiązywać sojusze z frakcjami teoretycznie wrogimi w celu zdobycia danego grodu lub miejsca. Już parę razy zdarzyło im się zawrzeć sojusz z magami.

Odgrywanie Imeshianina

Imeshianie są do bólu zdyscyplinowani i pragmatyczni. Starają się utrzymać wojskowy sposób działania. Maszerują i walczą w formacji. Nie szarżują na wroga jeśli ma to złamać lub rozluźnić szyk (lub są zmęczeni noszeniem cały dzień swoich ciężkich tarcz). W miastach Imeshianie często doprowadzają do przerostu biurokracji, każąc lokalnej ludności okazywać dokument na prawie każdy możliwy temat. Nieludzie, którzy nie są zabijani przez imeshian, są używani w charakterze niewolników (trzeba mieć na nich dokumenty). Część elfów i półelfów walczy po stronie Imeshii jako hibri - strzelcy i harcownicy legionu. Hybri są często bardziej fanatycznymi wyznawcami hetrionizmu, co może mieć związek z błękitnymi inskrypcjami (runami) na ich twarzach.

Ciekawostki

  • Imeshia jest jedną z trzech najstarszych frakcji na LARPach "Zardzewiały Topór". Pozostałe dwie to Strażnicy Dróg i Barbarzyńcy.
  • Istnieją różne sposoby wymawiania słowa "Imeshia". Jeżeli podczas wymowy "shi" wymawiamy jako "zj" (czyt. Imezja), oznacza to, że jesteśmy Imeshianami. Wymawianie "sh" jako "sz", oznacza, że nie jesteśmy Imeshianami. Dodatkowo nieimeshianie mają tendencję do mówienia "imeshici" zamiast "imeshianie".
  • Pierwsi Imeshianie na LARPach mieli białe tuniki. Czarne pojawiły się po raz pierwszy na bitwie o Navarash w 2004 roku. Mały musiał wtedy zretconować po raz pierwszy frakcję.
  • Na początku Imeshia posiadała oddzielną grupę kapłanów imeshijskich ubierających się na czerwono. Mogli używać magii, którą nazywali darem od Hetriona. Niestety ich słabość w walce połączona ze słabością magii spowodowała, że nikt nie chciał grać kapłanów Hetriona. Mały usunął więc tę profesję z frakcji, tłumacząc to ich nieudanym buntem kapłanów w Imeshii. Później po prostu zretconował historię. Oficjalnie kapłanów Hetriona nigdy nie było.
  • Największą frekwencję Imeshianie mieli w 2004 roku podczas "Oblężenia Campus Taros". Wtedy to było ich ośmiu na ok. 40 osób uczestniczących w grze.
  • Imeshianie są jedyną frakcją, która podczas swojego istnienia miała dwa zatwierdzone przez Białą Radę podręczniki (pozwalające imeshianom na power gaming przy pomocy runów). Za każdym razem Biała Rada tłumaczyła się, że nie chciało jej się czytać.
  • Chociaż Imeshianie w opisach mają wykorzystywanie swoich wielkich prostokątnych tarcz, to formacje tarczowników w tej frakcji pojawiały się bardzo rzadko. Powodem było to, że nikomu nie chciało się cały dzień dźwigać ciężkich płyt wiórowych, z których były wykonane.
  • Był moment kiedy każda nowa frakcja na LARP ZT wpisywała sobie imeshian jako zaprzysięgłego odwiecznego wroga.
  • Przez imeshian nie można już zdobywać grodów.