FANDOM


Hybri-kobieta

Hybri z tatuażem na policzku - nieudolny szkic własny małego.

Inskrypcje imeshyjskie (nazywane również runami imeshyjskimi) to mechanizm ofensywny i defensywny wymyślony przez imeshian do walki z magami i istotami magicznymi.

Jako, że hetrionizm zakazuje używania magii, która ma pochodzić od demonów, inskrypcje są jedynym narzędziem walki z użytkownikami magii.

Tworzenie inskrypcjiEdit

Tworzenie inskrypcji to długi proces odbywający się w przykatedralnych kuźniach. Wytwarzający je kowale mają ciała pokryte specjalnymi błękitnymi inskrypcjami. To one pozwalają im na tworzenie magicznego pisma, zazwyczaj w języku Imeshium Sacrum.

Broń białaEdit

Inskrypcje pojawiające się na ostrzach broni białej pozwalają imeshianom zadawać rany magicznym istotom, które odporne są na zwykłe ataki (poza mithrilem). Templariusz koncentrując się i odmawiając specjalną modlitwę jest w stanie aktywować moc inskrypcji na pewnien czas. Napis na ostrzu zaczyna świecić błękitnym światłem.

Jeżeli w czasie aktywacji inskrypcja nie została użyta, może być aktywowana ponownie po krótkiej chwili. Jeśli została użyta raz lub kilkakrotnie, czas między kolejnymi aktywacjami ulega wydłużeniu w zależności od częstotliwości użycia.

Niektóre ostrza mają specjalne inskrypcje, pozwalające broni na swobodny lot i zmianę kierunku zgodnie z wolą kontrolującego lub teleportację.

Broń zasięgowaEdit

Hybri używają czasem strzał z jednorazową inskrypcją wyzwalającą kulę błękitnego ognia, gdy tylko strzała trafi do celu. Strzał taki niszczy pocisk.

Tarcze i zbrojeEdit

Tarcze i zbroje pokrywane są całą gamą różnych inskrypcji, od tych "odpychających" strzały zanim te uderzą, po inskrypcje broniące przed różnymi rodzajami magii. Plotka głosi, że wysłanniczki mają nawet inskrypcję pozwalającą na przesyłanie wiadomości na odległość.

Różdżki imeshyjskieEdit

Krążą plotki, że inkwizytorzy wyspecjalizowani w walce z magami używają specjalnych różdżek z inskrypcjami imitującymi działanie najróżniejszych czarów. Inkwizytor taki ma podobno nosić ze sobą po kilka, kilkanaście różdżek. Możliwe także, że używają ich misjonarze.

Tatuaże inskrypcyjneEdit

Niektóre inskrypcje powstają bezpośrednio na skórze użytkownika.

Kowale otrzymują je, aby móc wytwarzać nowe inskrypcje. Plotki mówią, że prewentorzy mają w swoim repertuarze znikające tatuaże przynależności do grupy.

Hybri posiadają tatuaże inskrypcyjne pokrywające twarz. Prawdopodobnie hamują magiczne zdolności, naturalne dla elfów, ale także wraz z fanatycznym nauczaniem i indoktrynacją mają zapewniać ich lojalność wobec Zakonu Hetriona.

Mechanika na LARPEdit

W przygotowaniu

CiekawostkiEdit

  • Inskrypcje są następstwem usunięcia kapłanów z opisu Imeshii przez małego. Imeshianie wrodzy wobec magów i potworów musieli mieć jakiś sposób by móc z nimi walczyć.
  • Inskrypcje oryginalnie nazywano runami imeshyjskimi, ale mały bał się, że nazwa będzie sugerowała jakieś związki z krasnoludami. Dodatkowo, runy jako pismo "barbarzyńskie" w naszym świecie nie pasuje do imeshian, którzy bazują po części na rzymianach.
  • Inskrypcje imeshyjskie były często krytykowane jako dające zbyt duże możliwości naginania zasad i tzw. "power gaming'u".