FANDOM


DSC00551

Krasnolud (Zgredek) wykańcza hobgoblina (Mały). Bitwa 29.08.2004.

Starożytna rasa, która toczyła z elfami konflikt znany jako "Stare Wojny". Po jego zakończeniu krasnoludy wyniosły się do swoich fortec i miast schowanych głęboko pod górami Zilarard . Obecnie krasnoludy opuszczają swoje schronienia w poszukiwaniu surowców lub utraconej wiedzy, która znajduje się w ruinach ich dawnych miast.

Charakterystyka

Krasnoludy są niskimi humanoidami, którzy rzadko dorastają do metra osiemdziesięciu centymetrów. Noszą długie brody (prawdopodobnie ich kobiety także). Ich ciało jest przystosowane do pracy podziemią. Ich tolerancja wobec alkoholu, trucizn i magii jest o wiele większa niż wśród ludzi. Z tego też powodu niemal cała populacja krasnoludów jest odporna na jakiekolwiek rodzaj magii skierowany przeciwko nim.

Technika

Jako, że krasnoludy nie znają się na magii ich umysły potrafią obejść większość problemów, do których jest wykorzystywana. Krasnoludzka technika oprócz niezwykle mocnych stopów metali, oręża i osłon zdolnych przetrwać zionięcie smoka, potrafi również wytwarzać niesamowite machiny napędzane przez parę i naftę.

Archeolodzy

Krasnoludzcy archeolodzy są jedynymi z niewielu, którzy opuszczają góry Zilarard. Robią to w poszukiwaniu schematów i kronik dawno zapomnianych już krasnoludzkich królestw.