FANDOM


Lytiońska kompania handlowa

Obszar działania

Zachód państwa zakonnego Imeshii, szlaki handlowe do Shing-Tong

Status

Gildia kupiecka

Przywódca

Kardynał Tabalus Komer

Siedziba

Sitra (Lytion)

Z siedzibą w Sitrze w Lytionie, potężna frakcja handlowa zajmująca się handlem między Imeshią, a Shing-Tong. Istnieją plotki, które mówią, że kompania zajmuje się przemytem towarów z i do Lytionu Południowego.

PowstanieEdit

Wraz z rozrostem znaczenia Imeshyjskiej kompanii handlowej, lytiońscy kupcy poczuli się zagrożeni. Gdy kupcy z Ytern rozpoczęli aktywne działania na zachodnich szlakach handlowych, lytiończycy zawiązali organizację kupiecką na wzór swoich przeciwników, aby otrzymać podobne "narzędzia" do walki z konkurencją

OrganizacjaEdit

Lytiońska kompania kupiecka utrzymuje ze składek członkowskich przedstawicielstwa w większości miast Lytionu, półwyspu Imesyjskiego (nawet w Ytern) i w Kathen. Regułą jest, że miasta te posiadają port morski lub rzeczny. Siedziby one utrzymywane z dobrowolnych składek kupców kompanii, choć regułą jest, że ten kto więcej płaci, więcej wymaga.

Przedstawicielstwa walczą o koncesje oraz utrzymują sieć dostawców i odbiorców towarów, oferując wszystkim chętnym (po opłaceniu składek) swoje magazyny.

Organizacją przewodzi obecnie kardynał Tabalus Komer, który odpowiedzialny jest za wzrost znaczenia kompanii i zdobycie pierwszego w historii miejsca w kardynalskim konklawe dwa lata temu.