FANDOM


P6050007

Oddział nihilitów w 846 roku (LARP 05.06.2004).

Attack team

Nihilici na LARP 03.07.2004 ("Oblężenie Campus Taros")

Nihilici to frakcja w świecie "Zardzewiałego Topora". Są oni potomkami starożytnych nihilitów - Wajanderów , pierwszych władców Kemocku . Gdy I Imperium Honorionu zdobyło krainę, wajanderowie zostali zepchnięci do lasów, tracąc sporo ze swojej wiedzy i dziedzictwa. Obecnie nihilici żyją w małych osadach leśnych, ciężkich do odnalezienia przez ludzi. Mają również bardziej przyjazne kontakty z dzikimi elfami , co sprawia, że sporo nihilitów to albo elfy , albo posiadają domieszkę elfiej krwi. Nihilici ubierają się na brązowo i zielono. Używają często broń strzelecką i są ekspertami w wojnie partyzanckiej. Nihiliccy szamani nieraz przyzywali drzewce do walki po stronie leśnego ludu.

Postępowanie w razie spotkaniaEdit

Należy pamiętać, że nihilici dążą do powrotu starego porządku, choć obecnie obrali drogę sojuszu z ludnością Kemocku. To zaś stawia ich po przeciwnej stronie do Imeshii . Nihilici to obecnie jedyna siła zdolna powstrzymać zewnętrzne działania mające na celu zdobycie Kemocku. Nihilici są niezwykle tolerancyjni wobec innych wierzeń, choć niechętnie porzucają własną wiarę w boga lasu - Dagona . Są szczególnie wyczuleni na wszelkie próby badania ruin ich starożytnych przodków.

Odgrywanie NihilityEdit

Odgrywając nihilitę, powinno się pamiętać o tym że jest się prawowitym panem Kemocku. Nihilici rozumieją ludność Kemocku, ale traktują ich raczej jako swoich gości, w najlepszym wypadku swoich wasali, którzy powinni w końcu zapłacić daninę za użytkowanie ich ziemi. Nihilici starają się chronić ludność kemocką, ale jeśli tego potrzebują, to "wezmą sobie" co im się należy, nie ważne czy za przyzwoleniem chłopów, czy siłą.

CiekawostkiEdit

  • Nihilitów stworzył Quasar, który wcześniej grał imeshianina.
  • Do nihilitów należy obecnie rekord frekwencji wśród wszystkich frakcji LARPa. Na "Oblężeniu Campus Taros" było ich 15 osób na 40 grających.
  • Nihilici mieli także największą liczbę graczy, którzy po odejściu tworzyli własne frakcje. Przez to Biała Rada swojego czasu wprowadziła zasadę, że nikt kto jest w ZT krócej niż trzy gry, nie może stworzyć własnej frakcji.
  • Z powodu wyznawanej wiary i filozofii nihilici stali się zaprzysięgłymi wrogami Imeshii. Jedynymi z niewielu, których imeshianie zauważyli.