FANDOM


DSC09170

Orczy dobosz w 848 roku (LARP Tygodniówka 2006).

209 0923

Orki atakują ludzki oddział w Kemocku.

DSC00559

Orki najeżdżają na Kemock w roku 846. Od lewej: Nafare, Thus, Rafik, Nebu i Mat (Bitwa 29.08.2004).

Orki to inteligentna rasa humanoidów spokrewniona z goblinami, hobgoblinami, trollami i snotlingami. Jeżeli nie liczyć trolli, orki są najsilniejsze z całej grupy, a jeśli nie liczyć goblinów, najmądrzejsze. Orki nie potrafią prawdopodobnie tworzyć bardziej złożonych społeczności niż plemię. Dlatego też za każdym razem gdy z Zolhmardu - ich ojczystych ziem za górami Zilarard przybywa horda, pojawiają sie pogłoski, że to jest obna kierowana przez zupełnie inną siłę.

Charakterystyka

Orki są niewiele większe od ludzi, a ich skóra ma kolor od błękitnego i zielonego, poprzez szary i brązowy na czarnym kończąc. W odróżnieniu od swoich krewniaków nie mają spiczastych uszu i nosów, ale za to mają bardzo rozwiniętą dolną szcękę wraz z przerośniętymi kłami. Orki są mięsożercami. Podczas walki ork potrafi przyjąć na siebie o wiele cięższe obrażenia, mogąc walczyć nawet pomimo znacznej utraty krwi lub części ciała (niektórzy ludzie twierdzą, że ork z uciętą głową potrafił wymachiwać bronią na prwao i lewo jeszcze przez długi czas). Podczas walki orki ulegają podobnemu transowi jak berserkerzy, co sprawia że nawet nie staają się utrzymywać formacji w czasie bitwy.

Orki w Kemock

Orki kilkukrotnie wdzierały się do Drikanu, poprzez przełęcze w Zilarardzie graniczące z Kemockiem. Kemock stawał się wtedy pierwszą linią obrony ludzi w Drikanie.

Ostatnia horda wdarła się w roku 846 po upadku I Imperium Honorionu. Wtedy też zauważono, że orki przyjmują rozkazy od tajemniczych "Czerwonych postaci".

Ciekawostki

  • W Paridii orki nazywane są Gnosami.

Zobacz także

Zobacz także Orki (frakcja)