FANDOM


DSC09146

Orki w 848 roku (LARP Tygodniówka 2006).

DSC02463

Orki w Kemock pod koniec 846 roku (LARP 14.11.2004).

DSC02460

Adi i Mały jako orki (LARP 14.11.2004).

210 1081

Dwa "błękitne" orki. Jeden z zardzewiałym mieczem półtoraręcznym, drugi ze zniszczonym mieczem krótkim zdobycznym pawężem imeshijskim.

Orki |
DSC02466

Orki z prymitywną katapultą. Kemock, 846 rok (LARP 14.11.2004).

to frakcja "złych" w świecie "Zardzewiałego Topora". Po raz pierwszy pojawiły się po śmierci króla Kemocku Ryszarda I Ostatniego , kiedy to horda przebyła góry Zilarard. Przez kilka miesięcy orki toczyły wojnę z obrońcami Kemocku i pod nieobecność Imeshii stanowiły największe zagrożenie dla mieszkańców królestwa w latach 846-847. W orczej armii można było spotkać szeroki wchlarz istot: od ich krewniaków goblinów, hobgoblinów, trolli i snotlingów na tajemniczych czewronych postaciach kończąc (które wedle plotek miały hordą przewodzić). Orki przez walczą przy pomocy szerokiego wachlarza broni, w walce wspomagając się swoją niezwykłą wytrzymałością na ciosy oraz wykorzystując czary swoich szamanów. Orki są również mistrzami broni oblężniczej, którą potrafią wykonać z dowolnych dostępnych im materiałów. Choć broń ta wygląda jakby się miała zaraz rozpaść, jest niezwykle efektywna i zabójcza.

Postępowanie w razie spotkania

Chyba żartujesz? Wierz mi nie chcesz się spotkać z orkami. Jeśli jesteś sam to uciekaj tam gdzie ostatnio widziałeś jakichkolwiek zbrojnych. Jeśli jesteś w grupie, spróbujcie bronić się w szyku. Przy odrobinie szczęscia uda wam się przeżyć.

Odgrywanie orka

Jesteś największa, najprzystojniejsza i najmądrzejsza pers...perso...person... ork w stadzie! Ktoś próbować dać ci rozkaz? Z maczugi pajaca! Silniejszy? Okaż szacunek plując trawą! Samica? Co stoisz jak głupia człowiek! Leć na zaloty! Uwaga: zaloty może boleć... Widzisz człowiek? Będzie posiłek. Widzisz elfiak? Zjedz go szybko, za nim inne ork się dorwą do twoja zdobycz!

Ciekawostki

  • Orcza horda, która ostatnio najechała Kemock została stworzona przez połączone siły Imeshii i Strażników Dróg, którzy na parę gier postanowili zagrać Orki i "zawiesić" role w swoich frakcjach. Dlatego orki nigdy nie starły się z Imeshią.
  • Orki jako jedna z nielicznych frakcji posiadali zatwierdzony przez Białą Radę podręcznik. Napisał go Mat.
  • Orki okazują sobie szacunek plując trawą z ust na klatę szanowanego orka.
  • Mały napisał kiedyś scenariusz do filmu "Wonderfull Orcworld" opisujący perypetie plemienia "Zardzywiałych Topyrów" próbujących odbić swoją samicę z rąk plemienia "Czaronrydców". Mały się uśmiał. O reakcji innych nic nie wiadomo.