FANDOM


DSCF0071

Malucho-Mameluk podczas "Bitwy o Navarash" (Bitwa 17.04.2004)

Larp 2008 216

Bagażnik samochodu jadącego na LARP Tygodniówka 2008.

Najbardziej pożądany przez larpowców środek lokomocji. Najlepiej, aby miał duży bagażnik i lepiej, aby nie miał niskiego zawieszenia. Pamiętajcie: gdy robicie broń i stroje na LARP, róbcie to tak, aby starczyło wam miejsca w samochodzie na zabranie jeszcze kilku znajomych i ich rzeczy.

Porównanie z innymi środkami lokomocji

Samochód ma kilka atutów powodujących, że jest najlepszym i optymalnym środkiem lokomocji.

Samochód kontra rower

Rowery choć przyjazne dla środowiska, bazują na sile ludzkich mięśni. Większość larpowców jest zbyt leniwych, a gry terenowe odbywają się często "poza zasięgiem" jazdy rowerem.

Samochód kontra transport publiczny

Choć transport publiczny jest tańszy i wejdzie do niego większa liczba larpowców (nie mówiąc o tym, że nie trzeba wyznaczać kierowcy, czyt. biedaka, który nie będzie mógł wypić, ekhm odegrać picie noela), to jednak grupa taka jest narażona na zawistne spojrzenia lokalnego kółka przyjaciół radia maryja i kwiatu polskiego dresiarstwa.

Samochód kontra motocykl

Jeśli lubisz szybkość, to samochód odpada, ale z drugiej strony wypadki na motocyklu są zawsze opowieścią z rodzaju: Jechałem 450 na godzinę i nagle wyleciałem 30 metrów do przodu, widząc przed sobą własne nogi/ręce/głowę/trzustkę.

Bagażnik

Najważniejszym atutem samochodu jest jego przepastny bagażnik, doskonały do przewożenia wielkich młotów, pawęży, pik, dział larpowych, namiotów, strojów i całego ekwipunku larpowca.

Ciekawostki

  • Nigdy nie mów Matowi, że masz samochód. No chyba, że lubisz robić za muła. Mat jako organizator ma zawsze więcej rzeczy niż może przewieźć. Ma też bardzo mały samochód.
  • Mat ma jeden z najmniejszych samochodów na LARP, a z racji swojej pozycji (szefa wszystkich szefów), przewozi największą ilość rekwizytów. Jadąc z nim na LARP przygotujcie się na wciśnięcie między szybę a "pęk" larpowych mieczy.
  • Podczas "Bitwy o Navarash", stary maluch został wykorzystany jako bojowy mameluk do obrony przed imeshyjską inwazją. Niestety imeshianie wygrali.