FANDOM


Wysłanniczki arcykapłanki
Zdjęcie0123
Tyrrena, wysłanniczka arcykapłanki (szkic własny z małego; przerysowany). Rok 854.

Obszar działania

Cały Drikan

Status

Gwardia arcykapłanki, agenci konklawe

Przywódca

Arcykapłanka (teoretycznie), Najstarszy kardynał apostoł (faktycznie)

Siedziba

Klird (Imeshia)

Poczta imeshyjska jest inaczej nazywana wysłannikami arcykapłanki. Jest to całkowicie kobieca, paramilitarna organizacja podlegająca bezpośrednio pod Konklawe. Imeshyjska poczta zjawia się zawsze tam gdzie Zakon ma szczególnie ważne interesy, pilnując doręczania i wypełniania rozkazów poza normalnym łańcuchem dowodzenia.

RekrutacjaEdit

Plotki głoszą, że dzieci będące dziećmi magów są zabierane, nawet jeśli jeden z rodziców nie miał najmniejszego pojęcia o podwójnym życiu partnera. Co dzieje się z chłopcami pozostaje zagadką. Być może trafiają do legionów jako najpierw służący, a później gdy dorosną - templariusze. Dziewczynki zaś poddawane są specjalnym testom i jeśli je zdadzą zostają "wysłanniczkami"

SzkolenieEdit

Szkolenie jest długotrwałe i może trwać nawet dziesięć lat. Wysłanniczka tak jak misjonarze, może być zmuszona opuścić bezpieczne tereny państwa zakonnego, więc musi poznać całą paletę sztuk walki różnorodnymi broniami.

Szkolenie obejmuje również szeroki wachlarz inskrypcji imeshyjskich, które wysłanniczka wykorzystuje, aby wypełniać swoje zadania.

ZadaniaEdit

Wysłanniczki mają wiele różnych zadań i stanowią elitę sił zakonu.

DowodzenieEdit

Każda wysłanniczka posiada status równy inkwizytorom, a w przypadku niezwykle ważnej misji, jej rozkazów musi słuchać nawet kardynał legionu lub prowincji.

Wysłanniczki mogą dowodzić w polu kohortami, a nawet całymi legionami. Często podróżują z oddziałami weteranów.

Przenoszenie wiadomościEdit

U zarania swojego istnienia, Hetrion utrzymywał żeńską pocztę jako jedyny sposób na przekazwanie informacji (imeshianie uważają, że kobiety są odporniejsze jeśli chodzi o magię). Do dzisiaj, ważne rozkazy są przenoszone przez wysłanniczki. Także konklawe wykorzystuje ich usługi do przenoszenia wiadomości między kardynałami.

Gwardia arcykapłankiEdit

Wysłanniczki stanowią najbliższą gwardię arcykapłanki. Są odpowiedzialne za jej ochronę i fanatycznie oddane swojej władczyni.

Oczy arcykapłankiEdit

Tajemnicą poliszynela jest, że wysłanniczki czytają korespondencję konklawe i donoszą swoim zwierzchnikom o działaniach poszczególnych opcji politycznych wśród kardynałów. Ci zaś konstruują swoją korespondencję tak, aby wiadomości były ukryte lub, aby zawierały te informacje, którymi kardynał chce się podzielić.

Struktura organizacyjnaEdit

W poczcie imeshyjskiej istnieje kilka oddziałów zajmujących się innymi zadaniami.

MagistratEdit

Rządzony, przez najstarszego z kardynałów apostołów, magistrat jest kierownictwem poczty. Stąd wychodzą rozkazy i rozporządzenia.

Gwardia arcykapłankiEdit

Dwa tuziny wysłanniczek wyszkolonych w walce bronią drzewcową i ekwipunkiem legionowym (prostokątna tarcza i krótki miecz). Cztery z nich znajdują się cały czas blisko arcykapłanki.

Cienie kardynałówEdit

Każdy z kardynałów korzysta z usług wysłanniczek. Zazwyczaj jedna z nich jest zawsze w pobliżu, aby pojawić się, gdy kardynał potrzebuje wysłać korespondencję lub jego życie jest zagrożone. Jeśli wysłanniczka wyrusza z wiadomością, jej miejsce po niedługim czasie zajmuje następna. Nie jest znany jednak czas i sposób w jaki do tego dochodzi.

ListonoszeEdit

Świeżo po szkoleniu, wysłanniczki zostają przydzielone do przenoszenia zwykłej korespondencji ze stolicy na prowincję i pola bitewne.

DowódcyEdit

Niektóre z wysłanniczek uzyskują zaszczytne miano dowódców frontowych na czas danej misji. Jest to przydział tymczasowy, a siły pod ich komendą są wtedy wydzielone ze zwykłego legionowego łańcucha dowodzenia.

ŚledczyEdit

Tam gdzie korupcja zakonu sięga inkwizytorów i trybunów, wkraczają wysłanniczki tropiące herezję i użytkowników magii. Ich sądy są krwawe i zazwyczaj obejmują czystkę w lokalnej administracji zakonu.

ŚwitaEdit

Wysłanniczkom towarzyszy świta, składająca się ze sług i weteranów.

WeteraniEdit

Weterani legionu są zazwyczaj rekrutowani z więzień, do których trafili za niesubordynacje, przestępstwa i dezercję (choć ta kończy się zazwyczaj śmiercią osobnika). Służba wysłanniczce jest zazwyczaj jedynym sposobem na wymazanie kary i powrót do normalnego życia.

NajemnicyEdit

Część wysłanniczek korzysta z usług najemników. Mogą to być gladiatorzy lub zawodowi żołnierze wynajęci z kompanii działających prężnie w Canieh. Mają oni tę przewagę nad weteranami, że na obszarach poza Imeshią, mniej rzucają się w oczy.

HirioniEdit

Wysłanniczka posiada zazwyczaj elfią służkę, mieszkającą w stajniach poza Klird, gdzie dogląda ekwipunku podróżnego, a w drodze zajmuje się wszelkimi formalnościami i usługuje swojej pani. Służki te kupowane są albo od nadzorców w Sindhirionie, albo na targach niewolników w Ytern.

ŚlepiEdit

Niektórzy hirioni trafiają do świętego miasta i stolicy Imeshii - Klird, ale dopiero po okaleczającym rytuale usunięcia oczu. Ślepcy uczą się później z korzystania wyostrzonych zmysłów słuchu i węchu by radzić sobie bez wzroku. Są służbą wewnątrz świętego miasta i nie mogą go już nigdy opuścić.

CiekawostkiEdit

  • Wysłanniczki zostały wymyślone na potrzeby jednego z LARPów przez Mata. Mały zaadaptował i rozwinął pomysł.