FANDOM


P9280128

Dwóch zabójców podczas "zwykłego" spotkania w lesie.

Zabójcy są frakcją w świecie "Zardzewiałego Topora". Tworzą niezwykle hermetyczną organizację, która zajmuje się zabijaniem na zlecenie. Zabójcy preferują broń długą i lekką dającą im przewagę zasięgu i szybkości nad przeciwnikiem. Często broń jest zatruta szerokim wachlarzem trucizn.

Postępowanie w razie spotkania

Jeżeli spotykasz się z zabójcą w celu omówienia kontraktu, zapłać zaproponowaną cenę. Zabójcy nie uznają "targowania się" za normalną rzecz. Nigdy nie traktuj ich z góry.

Jeżeli spotykasz się z zabójcą, który chce ciebie zabić to odpuść sobie próbę przekupstwa. Traktują bardzo poważnie wypełnienie kontraktu.

Odgrywanie zabójcy

Wbrew plotkom, zabójcy nie ubierają się na czarno i nie chodzą cały czas zamaskowani. Starają się wtopić w tłum i niepostrzeżenie zbliżyć się do ofiary. Rzadko dają się przekupić, bo jeśli zabójca nie wypełni zadania, zostanie za nim wysłany następny. Po zabiciu ofiary, zabójca zabiera jej oko dla zleceniodawcy i zostawia przy niej znak swojej organizacji.

Ciekawostki

  • Zabójcy istnieli tylko na kilku pierwszych LARPach. Później zniknęli, a ich miejsce zajęły dwie następujące po sobie frakcje skrytobójców.